Telif Hakkı Bildirimi

ilkhobi.com sitesinde yayımlanan içerikler Instagram, Pinterest, Google Görseller, Yandex Görseller, Youtube gibi platformlardan görseller ya da videolar seçilerek hazırlanmaktadır. İçerikler için seçilen görsellerde ya da videolarda kaynak belirtmeye özen gösteriyoruz, fakat kaynak belirtemediklerimiz de olabilir. Size ait olan görsel ya da videoların kaldırılması ya da kaynak belirtilmesi için talepte bulunabilirsiniz.

TELİF HAKLARI KONUSUNDA, HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan şekliyle “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, Site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz ‘uyar ve kaldır’ prensibini benimsemiştir.

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri alt kısımda bulunan formdan bize ulaşabilirler.

Bu e-posta adresine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır yada düzenleme yapılacaktır.

Üçüncü taraf sitelerden (Instagram, Pinterest, Google Görseller, Yandex Görseller, Youtube) görseller ya da videolar ile biz içerik sahiplerini desteklemek, güzel çalışma yapanları daha fazla kitleye tanıtmak adına seçerek içerik hazırlıyoruz. Bu ücretsiz tanıtım fırsatını gören birçok kişi de kendilerinin tanıtımlarının yapılması için bize ayrıca ulaşıyor.

Bu yaptığımız tanıtım çalışması için her gün onlarca teşekkür maili alıyoruz, tabi bu yaptığımız destekleme faaliyetini emek hırsızlığı olarak görenler de nadiren oluyor. Aylık milyonlarca gösterimi olan ilkhobi.com’da el emeklerinizin sergilenmesi sizler için ücretsiz ve gerçekten değerli bir reklam fırsatıdır.

Eğer herhangi bir sebepten dolayı içeriklerinizin kaldırılmasını ya da kaynak belirtilmesini talep ediyorsanız, aşağıdaki formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir, 2 iş günü içerisinde size ait olan içerikler talebinize göre sitemizden kaldırılacaktır ya da kaynak belirtilecek şekilde düzenlenecektir.

×

Bir Şeyler Ara