Lezzetten Ağlayan Katkat ikramlık Pasta Tarifi

Böyle Ağlayan Pasta Görülmedi 2

İkramlık tatlı tarifleri içinde denemesi gereken hem iddialı hemde lezzetli bir pasta tarifi ayrıntılı yapılışı sizlerle. Ağlayan çilekli pasta genellikle yaz aylarında tüketilen bir pastadır ve taze çileklerin bol olduğu dönemlerde tercih edilir. Pasta genellikle bir kek ya da pandispanya tabanı üzerine yerleştirilen çilek dilimleri ile başlar. Ardından üstüne yaz aylarının meyvelerinden olan çileklerin suyunun eklendiği bir krem veya jöle dökülür.

Pastanın ağlamasını sağlayan sosun aslında çileklerin suyu olduğu düşünülse de genellikle jöle veya bazı tariflerde çilekli şurup kullanılmaktadır. Bu özel sos, pastanın üzerine döküldüğünde pastanın üzerinde akışkan bir tabaka oluşturur, bu da pastanın görsel olarak daha çekici görünmesini sağlar. Bu pasta çeşidi, çilek sevenler için lezzetli ve ferahlatıcı bir seçenektir. Tatlı bir lezzet sunan çileklerin suyuyla beraber, krema veya jöle ile pastanın tadı daha da zenginleşir. Ağlayan çilekli pasta, özellikle yaz partileri, piknikler veya doğum günü kutlamaları gibi etkinliklerde sıkça yapılır.

Taze meyve le yada dondurulmuş meyve ile hazırlayabileceğiniz, tadı damaklarda kalacak bu böyle ağlayan pasta görülmedi tarifini çok seveceksiniz. Hiç böyle ağlayan pastayı eminim görmediniz. Alt kısmı için hazırlanan kekinden, orta kısmına hazırlanan kreması ile ve son olarak meyveli sosu ile ağızları sulandıran bu eşsiz lezzeti sizlerde hemen deneyin diye, Nefistarifler kanalından alıntı videoyu izleyerek hemen sizlerde deneyebilirsiniz. Herkese afiyet olsun.

Böyle Ağlayan Pasta Görülmedi 1

Böyle Ağlayan Pasta Görülmedi Yapılışı

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara