Milföyden Herkesin Usta Gibi Yapacağı Börekli Pasta Tarifi

Hanımların Favorisi Börek Pasta Tarifi 1

Milföy hamuru kullanılarak yapılan, tatlı böreğini biran önce denemelisiniz. İçine hazırlanan kremalı harcı ile yemelere doyulmayan, dışı çıtır çıtır kalan içi ise yumuşacık olan bu kolay hamur işi tarifinin lezzetine doyamayacaksınız. İlk olarak milföy hamurları kareler şeklinde kesilir ve yağlı kağıt serili tepsiye dizilir. Bu şeklide pişen milföyler, böreğin üst kısmına kapatılır. İçi da dışı da ayrı lezzetli olan bu börek tarifini Annemin Mutfağından kanalından Alıntı videoyu izleyerek herkes deneyebilir. Şimdiden herkese afiyet olsun.
Milföy kullanılarak hazırlanan ve inanılmaz bereketli bir pasta tarifinin yapılışını sizlerle paylaşmak istedim. Bu pasta son derece bereketli ve son derece kolay yapılan hamur işi tariflerinden bir tanesi. Yapılışında milföy kullanıldığı için çıtır çıtır olan değişik ve dayanılmaz lezzetlerden bir tanesi sizlerle. Değişik tarifler denemeyi sevenler için kısacık zamanda yapılan hamur ile uğraşmadan yufka ile uğraşmadan milföy hamuru kullanılarak sayısız katlarda ve çıtır çıtır hazırlanan Bu pasta yapmak için çok az malzeme ihtiyacınız var.
iç kısmı için dilerseniz biraz kuru meyve ya da çikolata parçaları da kullanabilirsiniz. Dilediğiniz şekillerde yapabileceğiniz ve özel günlerden bayramlara kadar her sofra için hazırlayabileceğiniz bu eşsiz lezzeti kısacık zamanında yapıp sevdiklerinize ikram edebilirsiniz. Hem doyurucu hem de hazır alınmış lezzetinde ki tatlıyı yapmak için çok zaman gerekmiyor. Çayın olduğu her sofra için hemen kalkıp hazırlayabilirsiniz tatlı piştikten sonra dilimleniyordu ve dilediğiniz gibi süsleyerek sevdiklerinize ikram edebilirsiniz. Her şeyi ile akıllarda kalan damakları çatlatan değişik ve enfes tarifler den bir tanesi sizlerle ilk bakışta börek zannedilen ama aranan tariflerden bir tanesini sizler de kolayca deneyebilirsiniz.

Hanımların Favorisi Börek Pasta Tarifi 2

Börek Pasta Tarifi Malzemeler

  • 8 tane milföy hamuru
  • 3 dolu bardak süt
  • 1 dolu bardak un
  • 1 tane vanilya
  • Yarım paket krema
  • 1 dolu bardak şeker
  • 1 dolu kaşık tereyağı
  • 8 dolu kaşık şeker
  • Yarım paket krema

Börek Pasta Tarifi Nasıl Yapılır?


Kaynak Youtube : Annemin Mutfağından

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara