Süzgeçte Leziz İçli Poğaça Çörek Tarifi

Süzgeçte Leziz İçli Poğaça Çörek Tarifi 1

Poğaça çörek tarifi sevenler için yapılışında tel süzgecin kullanıldığı sıra dışı ve tam bir görsel şölen olan hamur işi tarifimizin ayrıntılı yapılışını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Tarifi yaparken evinizde bulunan tel süzgeçleri hamura şekil vermek için kullanabilirsiniz. Eğer tel süzgeç kullanmak istemiyorsanız delikli süzgeçleri ya da daha değişik şekiller verebilmek için rende bile kullanabilirsiniz.
Kolay ve değişik yapılan hamur işi tarifleri içinde yapılışının kolaylığı ve duruşu ile hemen dikkatleri çeken bu çörekleri istediğiniz zaman istediğiniz sofra için yapıp ikram edebilirsiniz. Doyurucu ve gün boyu tok tutan tariflerden biri olduğu için Ramazan ayında sahur sofraları için bile çok yapacağınız tarifler arasına girecek eminim. Üç malzemeli olarak hazırlanan çörekleri dilediğiniz iç malzeme ile hazırlayabilirsiniz fakat benim favorim yine peynirli ve patatesli iç malzeme oluyor. Hiç zorlanmadan yapılan kısacık zamanda pişip sofraya gelen harika hamur işi tarifini sizler de ustalar gibi yapabilin diye ayrıntılı yapılışı alıntı video ile karşınızda.

Süzgeçte Leziz İçli Poğaça Çörek Tarifi 2
Patates dolgulu ve şeklinin farklılığı ile lezzetinden önce dikkatleri çeken, tel süzgeçte pamuk poğaça tarifini hemen denemeniz için karşınızdayız. Hazırlanan hamurun yapılışında toz  yani kuru maya ve ılık süt kullanmalısınız. Toz maya en çok ılık süt ile kendini gösteriyor ve hamur balon gibi kabarıyor. Hamurdan koparılan parçalar el ile biraz açılıp, tel süzgecin içine konulduktan sonra, iç malzemesi eklenerek hamur kapatılır. Bütün hamurlar bu şekilde hazırlandıktan sonra fırında pişmeye bırakılan poğaçaları isterseniz kahvaltılık olarak isterseniz ikramlık olarak hazırlayabilirsiniz. Hacer’in Lezzetleri kanalından Alıntı video sayesinde herkes ustalar gibi yapabilecek. Deneyecek herkese şimdiden afiyet olsun.

İçli Poğaça Çörek Tarifi Malzemeler

  • 1 dolu bardak süt
  • yarım bardak su
  • yarım bardak sıvı yağ
  • 1 tane kuru maya
  • 1 kaşık tuz
  • 3.5 dolu bardak un
  • 1 tane yumurta sarısı
  • 2 tane patates
  • 2 tane kuru soğan

İçli Poğaça Çörek Tarifi Nasıl Yapılır?


Kaynak Youtube : Hacer’in Lezzetleri

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara