Ustalar Kıskandıran Anında Biten İkramlık Açma Tarifi

Hamuru Olay Dikkat Çeken Poğaça Tarifi 2

İkramlık hamur işi sevenlerin çok seveceğini düşündüğüm bu açma yada poğaça tarifini kaçırmayın derim. Poğaça ya da açma tarifi yaparken en çok zorlanılan konu hamurunun kıvamını tutturmak oluyor. Şimdi sizlerle paylaşacağımız tarifte ise bu sorun ortadan kalkıyor. Bu tarifteki hamurun yapılış tekniğini ve bütün özelliklerini bir kenara not almanız tavsiyemdir. Aynı yapılış tekniğini kullanarak ve aynı hamuru kullanarak değişik açma tarifleri ya da poğaça tarifleri hazırlayabilirsiniz. Ayrıca isterseniz tekli olarak yapabilirsiniz, isterseniz börek şeklinde de hazırlayıp çayın olduğu her sofrayı için bu eşsiz lezzetleri sevdiklerinize ikram edebilirsiniz. Yapılış tekniği son derece kolay olan hamur işi tarifi piştikten sonra da çok güzel kabarıyor ve süngerimsi kıvamı sayesinde uzun süre tazeliğini koruyan muhteşem tariflerden bir tanesi hazırlanmış oluyor.

İkramlık tarifi için Hamurumuzu hazırlayıp mayalanmaya bıraktıktan sonra çok mayalanan hamurdan alınan parçaları videoda gösterildiği gibi elimizle şeritler halinde hazırlayarak bu hamurlarımıza şekil veriyoruz. Bu şekilde bütün hamurumuzu hazırlayıp fırın tepsimize diziyoruz. Fırın tepsisinin taban kısmına yağlı kağıt sermeyi unutmayın derim. Bütün hamuru bu şekilde hazırladıktan ve üst kısmına yumurta sarısı sürdükten sonra istediğiniz malzemeler ile süsleyerek pişmesi için fırına verebilirsiniz. Eğer sizlere hamuru daha değişik şekiller vermek isterseniz bu tamamen size kalmış. Biz sizlerle en kolay yapılan ve en garanti olan poğaça yapılışı tekniğini gösteriyoruz.

Tel tel ayrılan bu hamur işini o kadar çok insan denedi ve deneyen herkesten tam not aldı bu tarif. Binlerce kişinin denediği şerit poğaça tarifini, severek yapacaksınız. Çay saatlerinin olmazsa olmaz tariflerinden biri olan poğaça tarifinin hamurunu bu verilen tarifi göre hazırlayabilirsiniz. Günlerce taze kalan, ilk denemeden itibaren tam sonuç veren bu denenmiş hamur işi tarifini, özel günlerde ikramlık olarak, çay saatlerinde yada sabah kahvaltı sofraları için yapabilirsiniz. Alıntı videoda tane tane yapılışı sizlerle. Şimdiden herkese afiyet olsun.

Hamuru Olay Dikkat Çeken Poğaça Tarifi 1

Herkesin Denediği İkramlık Açma için Malzemeler

  • 1 dolu bardak su
  • 1 dolu bardak süt
  • Yarım bardak sıvı yağ
  • 2 tane yumurta akı
  • 1 dolu kaşık toz şeker
  • 1 kaşık tuz
  • 1 tane instant maya
  • Yeterince Un

Anında Biten İkramlık Açma Tarifi Yapılışı

Kaynak Youtube : lezzeti_ask

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara