Çeyizlik Yeni Moda İğne Oyası Modeli

Çeyizlik Yeni Moda İğne Oyası Modelleri 2

Kiraz iğne oyası, Türk el sanatlarından biridir. İğne, iplik ve tığ kullanılarak yapılan bir süsleme tekniğidir. Kiraz iğne oyası, adını kiraz meyvesinin şekline benzerliği dolayısıyla almıştır.

Bu oyada, özellikle yazma kenarlarında kullanılan ince bir dantel çeşididir. Beyaz üzerine kırmızı iplik kullanılarak işlenen kiraz iğne oyası, çiçek şekilli motifiyle öne çıkar. Çok sayıda çiçekten oluşan bu oyayı yapmak oldukça zahmetli bir işlemdir ve detaylı bir işçilik gerektirir.

Kiraz iğne oyası, Türk kadınların tarih boyunca kullandığı bir süsleme tekniği olmasının yanı sıra Türk kültürü açısından da önemlidir. Günümüzde hala kullanılan bir el sanatıdır ve özellikle düğün, nişan gibi özel günlerde tercih edilir.

Kiraz şeklinde duran, havasından geçilmeyen hu çeyizlik yeni moda iğne oyası modellerinin en güzel örneklerini sizlerde hemen yapabilirsiniz. Hem düz yazmaya yakışan, hem de renkli yazmaya çok yakışan bu oya modelini isterseniz tek renk olarak isterseniz her parçayı farklı renklerde yapabilirsiniz. Ayşenin İğne Oyaları kanalına ait alıntı video sayesinde hemen sizlerde zorlanmadan yazma ucunu örebilirsiniz. Kolay gelsin herkese.

Çeyizlik Yeni Moda İğne Oyası Modelleri 1

Çeyizlik Yeni Moda İğne Oyası Modelleri Yapılışı

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara