Etliyi Aratmayan İkramlık ve Kahvaltılık Patates Köftesi Tarifi

Favoriniz Olacak Etliyi Aratmayan Patates Köftesi Tarifi 2

Patates ile yapılan ikramlık köfte tarifi si,zlerler. Bu köfte tarifini gördükten sonra et kullanılarak hazırlanan köfteleri artık yapmak istemeyeceksiniz. Ana malzeme olarak patates kullanılan ve lezzeti gerçekten çok beğenilen köfteyi sizlerde dilediğiniz şekillerde hazırlayabilirsiniz. Hem kolay yapılan hem de anında biten tarifi isterseniz çay saatleri için isterseniz kahvaltı sofraları için yapıp sevdiklerinize ikram edebilirsiniz. Ramazan ayında sahur sofralarının en çok dinlenen tariflerinden biri olan bu patates köftesinin yapılışı da çok kolay.
İlk olarak patateslerimizi suda haşladıktan sonra eziyoruz. Ezilen patateslerimizin içine değişik malzemelerimizi de ekleyerek köftenin iç malzemesini hazırlıyoruz. Bu aşamada içine dilediğiniz kadar kaşar peyniri ekleyebilirsiniz. Kaşar peyniri rendesi köftenin hem daha lezzetli olmasını hem de kopardığını zaman uzayıp gitmesini sağlayacaktır. Hazırlanan patatesli karışımı iyice birbirine karıştırdıktan sonra küçük parçalar alıp elimizde şekil vererek patates köftelerimizi bir kenara hazırlıyoruz. Bu şekilde bütün hamurlarımızı hazırladıktan sonra tavanın içine aldığımız yağ ısıttıktan sonra köftelerimizi içine bırakıyoruz. Bütün üyelerimizin her iki tarafını da çevirerek kızartıyoruz. Nar gibi kızaran köftelerimizi servis tabağına alıyoruz. İsterseniz tek başına ikram edebileceğiniz isterseniz yanında pilav ya da çorba ile ikram edebileceğiniz bu eşsiz lezzeti deneyeceklere afiyet olsun.

Favoriniz Olacak Etliyi Aratmayan Patates Köftesi Tarifi 1

Etliyi Aratmayan Patates Köftesi için Malzemeler

  • 8 adet haşlanmış patates
  • 6 dal yeşil soğan
  • çeyrek bağ maydanoz
  • Tuz, baharat
  • 1 kap rendelenmiş kaşar peyniri
  • Yada lor peyniri
  • 1 adet yumurta
  • 2 dolu kaşık yoğurt
  • 2 dolu kaşık un
  • Sıvı yağ

Etliyi Aratmayan Patates Köftesi Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz bütün köfteleri unutturacak bir tarif. Yapılış kolaylığının yanı sıra içinde et kullanılmamasına rağmen lezzeti ile herkesin aklını başından alacak, ana malzemesi şaşırtan köfte tarifini denemeyen çok pişman olacaktır. İsterseniz çay saatleri için, kahvaltı sofrası için yada yemeklerin yanına yapabilirsiniz. Dakikalar içinde hazırlana ve kolaylığı ile dikkatleri çeken bu kolay tarifi yanında yoğurt ile yada pilav yanına ikram edebilirsiniz. Youtube kanalından Alıntı videoda hem yapılışını hemde malzeme listesini izleyerek hemen deneyeceklere şimdiden afiyet olsun.

Kaynak Youtube : PRATİK YEMEK TARİFLERİ

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara