Hafta Sonu Kahvaltısına Kruvasan Pişi İkramlık Tarifi

Sabahların Yıldızı Olacak Hamurişi Tarifi 2

İkramlık tariflerden biri olan Kruvasan pişirme tekniği, Fransız mutfağına ait olan kruvasan hamurunun hazırlanması ve pişirilmesini ifade eder. Genellikle taze kruvasanlar, nemli ve katmanlı bir iç yapısı ile kahvaltılarda veya atıştırmalıklarda tercih edilen bir hamur işidir.

Kruvasan hamuru, un, tuz, şeker, maya, tereyağı ve süt gibi malzemelerin karıştırılmasıyla hazırlanır. Hamurun yoğrulup kabardıktan sonra tereyağı tabakaları arasına yerleştirilir ve katlanıp açılır. Bu katlama işlemi, kruvasanın içindeki tabakaların oluşmasını sağlar ve sonunda üçgen şeklinde kruvasanlar elde edilir.

Pişirme aşamasında ise hazırlanan kruvasanlar önceden ısıtılmış fırında altın rengi alana kadar pişirilir. Pişirme sırasında tereyağı erir ve kruvasanın içindeki tabakalar ayrılır, böylece o hafif ve kabarık kıvamı oluşur.

Kruvasan pişirme tekniği karmaşık gibi görünebilir, ancak pratik yaptıkça daha da ustalaşabilirsiniz. Harika bir kahvaltı seçeneği veya atıştırmalık olabilir, denemek için kesinlikle değer!

Kahvaltı sofralarına çok yakışan inanılmaz lezzetli bir hamur işi tarifi olan, sabahların yıldızı pişi böreğinin ne kadar kolay yapıldığını görünce hemen sizde denemek isteyeceksiniz. Kruvasan pişi tarifinin en kolay yapılış tekniği sizlerle. Puf puf kabaran ve dışı çıtır çıtır ama içi pamuk gibi olan, yağda kızarmasına rağmen kesinlikle yağ çekmeyen kolay pişi tarifi. İç malzemesi kullanılmadan sade yapabileceğiniz gibi isterseniz içine peynir yada kendi zevkinize göre bir iç malzemesi ile, gün toplantılarında yada ikramlık olarak sunacağınız her zaman hazırlayabilirsiniz. Youtube kanalından Alıntı videoyu izleyerek hemen sizde deneyebilirsiniz. Afiyet olsun.

Sabahların Yıldızı Olacak Hamurişi Tarifi 1

Hafta Sonu Kahvaltısına İkramlık Tarifi Malzemeler

  • 1 dolu bardak süt
  • 1 dolu bardak ılık su
  • 1 bardak kadar sıvı yağ
  • 1 tane yaş maya
  • 2 kaşık toz şeker
  • 1 kaşık tuz
  • 6 dolu bardak un
  • Sıvı yağ

Sabahların Yıldızı Kruvasan Pişi Yapılışı

Kaynak Youtube: Şenel Özkurt

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara