Havalı Kır Çiçekleri İğne Oyası Modeli

Havalı Kır Çiçekleri İğne Oyası Modelleri 1

Sarı papatya iğne oyası, geleneksel Türk el sanatı olan iğne oyası tekniği ile yapılan bir çeşit süsleme işlemidir. İğne oyası, küçük boncuk, sim, pul ve iplik gibi malzemelerin ince bir iğne yardımıyla birbirine işlenmesiyle yapılan bir el sanatıdır. Sarı papatya iğne oyası da bu şekilde yapılır ve sarı renkli iplikler kullanılarak papatya şeklinde küçük süslemeler yapılır. Bu süslemeler daha sonra genellikle bir kolye, bileklik ya da küpe gibi takıların tasarımında kullanılır. Sarı papatya iğne oyası genellikle Türk kadınları arasında çok popülerdir ve el emeği göz nuru bir iş olarak değer görür.

Renkli ve göz alıcı iğne oyası modelini her çeyiz için mutlaka yapmalısınız. Çıtı pıtı ve son derece gösterişli bir yazma ucu örneği daha sizlerle. Çok zaman almadan kısacık zamanda bu sıralı oya örneği yapabilirsiniz. Yaparken hiç sıkılmayacaksınız. Havalı kır çiçekleri iğne oyası modellerini herkes yapabilir. İsterseniz sarı papatya olarak sarı renkte, isterseniz beyaz ipile beyaz papatya olarak hemen sizlerde bu örgü modelini yapabilirsiniz. Bütün püf noktaları youutube kanalının hazırladığı video ile sizlerle. Kolay gelsin.

Havalı Kır Çiçekleri İğne Oyası Modelleri 2

Havalı Kır Çiçekleri İğne Oyası Modelleri Yapılışı

Kaynak Youtube: İğne Oyası Demeti kanalından Alıntı videoda hem yapılışını hemde malzeme listesini izleyerek öğrenebilirsiniz.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara