Hazır Yufkadan Nane İle Harika Börek Tarifi

Nane İle Yufkadan Harika Börek Tarifi 2

Bu börek tarifi tava içinde yapılan kolay börek tarifinden biri olan, kısacık zamanda hazırlanan bu böreği, canız her istediğinde, şipşak sofra hazırlanmadı gereken durumlarda bu tarifi yapabilirsiniz. Azıcık malzeme kullanılarak hazırlanan bir hamur işi tarifi. Bu tarifin içinde verilen malzeme listesi bir tane tava böreği ölçüsüne göre ayarlanıyor. İsterseniz içinde 2 yada 4 tane hazır yufka kullanarak, birden çok börek yapabilirsiniz. Bu tarifi yaparken yufkaları alıyoruz ve incecik keserek hazırlıyoruz. Bu yufkaları bir kap içine aldıktan sonra, içine nane ve diğer malzemeleri ekledikten sonra, iyice karıştırarak böreğin malzemesini hazırlıyoruz. Bu karışım böreğin hamuru olacak. İç malzemesi olarak peynirli karışımın yanında, patatesli yada kıymalı iç malzeme kullanabiliriz. İsterseniz kahvaltılık tarifi olarak yapabilirsiniz. Bu harika tarifin yapılışını, Mutfak TV youtube kanalından alıntı video ile sizlerle paylaşıyoruz.

Tavada Börek Malzemeler

  • Yoğurt 1.5 bardak
  • Sıvı yağ 3 dolu kaşık
  • Yumurta 2 tane
  • Yufka 2 tane
  • Çökelek 250 gr
  • Biraz Maydanoz
  • Nane 1 kaşık

İnanılmaz Pratik Tava böreği Yapılışı

Nane İle Yufkadan Harika Börek Tarifi 1

Yufkaları ince ince doğrayarak bir kap içine alıyoruz. Üzerine nane ekliyoruz ve bu karışımı iyice karıştırarak hazırlıyoruz.

Nane İle Yufkadan Harika Börek Tarifi 3

Yufkalı karışımın yarısını tavanın tabanına yayılıyor. Orta kısmına peynirli iç malzeme ekleniyor. Sonra kalan yufkalı karışım üst kısma dökülerek börek hazırlanır ve tavanın kapağı kapatılarak, tarif pişmeye bırakılır. Bu harika tarifin yapılışını izleyerek deneyeceklere şimdiden afiyet olsun.

Kaynak: Mutfak TV

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara