Pirinç İle Yapılan Çok Şaşırtan Kahvaltıya İkramlık Tarifi

Pirinç İle Yapılan Balon Olan Yağ Çekmeyen Pişi Tarifi 3

İkramlık tariflerden biri olan bu hamur işi yapmak için, hamur malzemelerini hazırladıktan sonra, ele yapışmayan yumuşak bir hamur elde edene kadar yoğurun. Hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp, avuç içinde yuvarlayarak şekil verin. Tavada yağ kızdırın. Hazırladığınız hamur parçalarını kızgın yağda her iki tarafını da altın rengi olana kadar kızartın. Kızaran pişileri kağıt havlu üzerine alarak fazla yağını süzdürün. Sıcak servis yapın. İsterseniz yanında yoğurt veya peynirle servis edebilirsiniz. Bu tarif, kişisel tercihlere göre çeşitlendirilebilir, isteğe bağlı olarak baharatlar veya ek malzemeler ekleyebilirsiniz.

Ana malzemesi olarak pirinç kullanılan ve tabi ki unda kullanılan bu pişi tarifi öyle güzel kabarıyor ki, emin olun balon oluyor. Pirinç pişmeden değil suda haşlayarak hazırlanıyor. İsterseniz pirinci akşamdan haşlayarak hazırlayabilirsiniz. Hazırlanıp lapa haline gelen pirinçler bir kap içine alındıktan sonra içine yumurta kırılır ve toz maya eklendikten sonra, karışım makine ile çırpılır. Çırpılan malzemelerin içine süt ve un gibi diğer malzemeler eklendikten sonra, hamur yoğurularak hazırlanır. Bu hamurdan kesilen parçaları dilediğiniz gibi şekilde hazırlayabilir yada hamurdan kalıp ile değişik şekiller kesilerek hamur hazırlanır ve kızartılarak hazırlanır. Bu tadına doyulmaz tarifin yapılışı ve malzeme listesini Yemek Tarifleri youtube kanalının hazırladığı alıntı videoda sizlerle.

Balon Olan Yağ Çekmeyen İkramlık Pişi Malzemeler

  • 100 gr pirinç
  • 200 ml su
  • 1 yumurta
  • 1 paket toz maya
  • 300 ml ılık süt
  • 20 gr toz şeker
  • 550 gr un
  • 10 gr tuz
  • 25 ml zeytinyağı
  • 300 ml sıvı yağ

Çok Şaşırtan Kahvaltıya İkramlık Tarifi Yapılışı

Pirinç İle Yapılan Balon Olan Yağ Çekmeyen Pişi Tarifi 4

Haşlanmış pirinç ve diğer malzemeler bir kap içine alınır, önce çırpılır sonra yoğurularak pişi hamuru hazırlanır.

Pirinç İle Yapılan Balon Olan Yağ Çekmeyen Pişi Tarifi 1

Hazırlanan hamur parçalara bölünüp yumaklar yapıldıktan sonra, hamur açılır.

Pirinç İle Yapılan Balon Olan Yağ Çekmeyen Pişi Tarifi 2

Tava içindeki yağ içinde bu açılan hamurlar pişirilir. Balon gibi kabaran tarifi çayın olduğu her sofra için yapabilirsiniz. Herkese şimdiden afiyet olsun.

Kaynak: Yemek Tarifleri

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara