Şekline Hayran Bırakan İçli İkramlık Çörek Tarifi

Muhteşem İç Dolgulu Poğaça Çörek Tarifi 2

Çay yanına yada sunumluk tarifi olarak, ikramlık tarifi olarak bu pratik hamur işi çörek tarifini hemen sizlerde deneyebilirsiniz. İkramlık sofraların ve kahvaltı sofralarının aranan tariflerinden biri olacak muhteşem poğaça çörek tarifini sizlerde hemen denemelisiniz. Değişik ve lezzetli tarifler arıyorsanız bu tarifi kaçırmamalısınız. Hamur işi sevenler için çay saatlerinin yanına çok yakışan kolay yapılan ve dilediğiniz iç malzemeyi kullanarak hazırlayabileceğiniz bu hamur işi tarifi tam bir görsel şölen şeklinde oluyor. Hem görüntüsü ile hem de yapılışının kolaylığı ile dikkatleri çeken tarifimize zor zamanlarda ya da çayın yanına acil bir şey hazırlamanız gerektiği zamanlarda yapıp sevdiklerinize ikram edebilirsiniz.

İlk olarak tarifimizi yapmaya hamurumuzu mayalayarak başlıyoruz. Mayalanan hamurumuz dinlendikten sonra hamurdan toparlan parçalarımızı kalınca açıyoruz. Açılan parçanın içine damak tadınıza göre isterseniz biraz sürülebilen kahvaltılık çikolata, isterseniz haşhaş ezmesi ya da damak tadınıza göre daha değişik malzemeleri sürdükten sonra hamurumuzu rulo şeklinde keserek hazırlıyoruz. Bu şekilde hazırlanan hamurumuzu yağlı fırın tepsisinin içine aldıktan sonra makas yardımıyla üst kısmına kesikler atıyoruz. Bu kesikleri hamurun üst kısmına atıyoruz kesinlikle alt kısmına kesikler atmıyoruz. Kesilen hamur parçalarını bir sağa bir sola çevirerek şekil veriyoruz bu şekilde bütün hamurlarımızı hazırlayıp pişmeye hazır hale getiriyoruz. Hazırlanan hamurlarımızın üst kısmına yumurta sarısı sürdükten sonra pişmesi için fırına veriyoruz. Kısa zamanda pişen ve muhteşem lezzeti ile hem büyüklerin hem küçüklerin çok seveceği bu tarifi mutlaka sizler de denemelisiniz.

Çikolata dolgulu muhteşem bir çay saati tariflerinden biri olan gün poğaçasını denemeyen pişman olur. Görüntüsü ağızları sulandıran, yapılışından çok şeklinin nasıl yapıldığı merak edilen poğaça tarifine ben bayıldım eminim sizlerde bayılacaksınız. İçi ayrı dışı ayrı güzel poğaçanın içine kahvaltılık çikolata yerine haşhaş da sürebilirsiniz. Yapılışında makas kullanılan ve verilen malzeme ölçüleri ile iki tepsi kadar çıkan bu kolay tarifin, Alıntı videoda ayrıntılı yapılışını izleyerek öğrenebilirsiniz. Şimdiden herkese afiyet olsun.

Muhteşem İç Dolgulu Poğaça Çörek Tarifi 1

İçli Şekilli İkramlık Çörek Tarifi İçin Malzemeler

  • 7 dolu bardak un
  • 1 dolu bardak sıvı yağ
  • 1 dolu bardak ılık su
  • 1 dolu bardak ılık süt
  • yarım küçük bardak toz şeker
  • 1 tane kuru maya
  • 2 tane yumurta
  • Kahvaltılık çikolata

Muhteşem Dolgulu Poğaça İkramlık Tarifi Yapılışı

Kaynak Youtube : PRATİK YEMEK TARİFLERİ

Yorumlar (1 Yorum)
Fatoş
Fatoş Cevapla
- 14:56

Malzemelerde tuz hiç kullanılmıyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara