Kabarmada Sınırı Olmayan Yağ Çekmeyen İkramlık Tarifi

Şekli İle Dikkat Çeken Yağsız Pişi Tarifi 2

Genellikle kahvaltılarda tüketilen pişi, mayalı hamurdan yapılmaktadır. İçerisine genellikle tereyağı, peynir, bal, reçel gibi malzemeler konulur. Pişinin hazırlanışı ise çok basittir. Hamur yoğrulduktan sonra hazırlanan hamurun üzeri örtülerek mayalanması beklenir. Mayalanan hamur daha sonra şekil verilir ve kızgın yağda kızartılır. Kızaran pişiler, kağıt havlulara konularak fazla yağının süzülmesi sağlanır. Genellikle sıcak servis edilen pişi, günlük olarak tüketildiği gibi sokak satıcılarında da sıklıkla bulunur. Klasik pişi yapımının yanı sıra içerisine farklı malzemeler ve baharatlar ekleyerek farklı tatlar elde etmek de mümkün

Kahvaltılık sopaların ve çay saatlerinin en çok sevilen hamur işi tariflerinden biri olan pişi tarifini, bir de bu şekilde denemeniz ısrarla tavsiyemdir. Denenmiş ve deneyin herkesten tam not alan bu kahvaltılık hamur işi tarifinin, hem görüntüsü hem lezzeti akıllarda kalacak türden. Yapmak için çok malzeme ihtiyacınız yok. Elinizde olan evinizdeki malzemeleri kullanarak, sizlerde bu lezzetli hamur işi tarifini hazırlayabilirsiniz. Sadece kahvaltı sofraları için değil ikramlık bütün sofraları için yapabileceğiniz. Muhteşem bir tarif o kadar hafif ve o kadar lezzetli oluyor ki, bu pişirme tekniği sayesinde kesinlikle yağ çekmeyen bir şeyleri sofraya koymuş olacaksınız. Tarifi yapmak için ilk olarak hamurumuzu hazırlıyoruz. Hamurun çok iyi mayalanması çok önemli bu sebeple hamur iyice mayalanan ne kadar bekliyoruz. Mayalanan hamurdan alınan parçaları açtıktan sonra orta kısmına bıçak yardımı ile kesikler atıyoruz.

Sizler isterseniz daha değişik şekillerde da hamurlar hazırlayabilirsiniz. Bütün hamur parçalarımızı bu şekilde hazırladıktan sonra tava içinde ısınan yağın içine hamurlarımızı bırakıyoruz her iki tarafı da iyice kızarana kadar, hamurlarımızı pişirmeye devam ediyoruz. Hamur içine bırakıldıktan sonra kaşık yardımı ile yağdan hamurun üzerine dökerseniz, hamurlarını daha iyi kabaracaktır ve pofuduk olacaktır. Bu şekilde bütün hamurları mızı hazırladıktan sonra servis tabağına alıyoruz. İkram etmeye hazır olan bu eşsiz lezzeti Sizler de mutlaka denemelisiniz. Pişi tarifleri içinde kesin sonuç alınan ve kesinlikle yağ çekmeyen bu puf puf kabaran hamur işi tarifini hemen denemelisiniz. Bu Tarifi Denemeyen Çok Şey Kaçırıyor  tarifini isterseniz kahvaltılık tarif olarak, isterseniz çay saatleri için yapabilirsiniz. Yanında peynir ve zeytin ile çay saatlerinin yıldızı olan kolay tarifi hemen denemelisiniz. Mayalı tarifin yapılışında sıcak süt ve sıcak su kullanınca çok çabuk mayalanıyor. Tane tane yapılışını Alıntı videoda izleyerek hemen denemelisiniz. Şimdiden herkese afiyet olsun.

Görmelisiniz: Dünyanın En Kolay Teknikli Açma Çörek Tarifi

Şekli İle Dikkat Çeken Yağsız Pişi Tarifi 1

Yağsız Pişi Tarifi Malzemeler

  • 2 dolu bardak ılık süt
  • 2 dolu bardak ılık su
  • 1 tane kuru maya
  • 1 dolu kaşık toz şeker
  • 1 kaşık tuz
  • 8 dolu bardak un
  • Bolca sıvı yağ

Kabarmada Sınırı Olmayan İkramlık Tarifi Yapılışı

Kaynak: PRATİK YEMEK TARİFLERİ

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara