Taze Açılmış Yufkadan Yapılmış Gibi Buzluk İçin İkramlık Börek Tarifi


Dondurucuda saklanacak börekler için yapabileceğiniz üç malzemeli börek çeşitleri:

1. Peynirli Börek: Yufka, beyaz peynir ve tereyağı kullanarak pratik bir peynirli börek hazırlayabilirsiniz. Yufkaları üst üste koyup keserek oluşturduğunuz katmanlara peynirli harç ekleyin ve böreği rulo halinde sarın. Dondurucuda saklamadan önce dilimleyip üzerlerine tereyağı sürün ve 180 derecede pişirin.

2. Patatesli Börek: Haşladığınız patatesleri ezerek, ince kıyılmış maydanoz ve baharatlar ilavesiyle karıştırın. Yufkaları üst üste koyup keserek oluşturduğunuz katmanlara patatesli harç ekleyin ve böreği rulo halinde sarın. Dilimleyip dondurucuya koyduktan sonra çıkarıp tereyağı sürüp 180 derecede pişirin.

3. Ispanaklı Börek: Ispanak, beyaz peynir ve maydanoz ilavesiyle hazırlayacağınız harcı yufkaların üzerine serin. Katlayıp dondurucuya koyun. Böreği çıkardığınızda tereyağı sürüp 180 derecede pişirin.

Çok kısa zamanda hazırlayabileceğiniz ve isterseniz dondurucuya kaldırabileceğiniz, buzluk böreğinin ayrıntılı yapılışı herkes denesin diye sizlerle. Çay saatleri için hemen hazırlayabileceğiniz, hamur işini isterseniz peynirli, patatesli yada karışık malzemeli yapabilirsiniz.
Kahvaltı sofralarına çok yakışan, isterseniz yapıp daha sonrasında hazır olması için dondurucuya koyabileceğiniz, bu kolay tarifin Zeynep Esra Mutfakta kanalından Alıntı yapılış videosunu izleyerek deneyeceklere afiyet olsun.

Taze Açılmış Yufkadan Yapılmış Gibi Börek Tarifi Malzemeler

  • 4 adet yufka
  • Beyaz peynir
  • Yarım bardak sıvı yağ
  • Yarım bardak su

İkramlık Buzluk İçin Börek Tarifi Yapılışı

Kaynak Youtube: Zeynep Esra Mutfakta

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara