Çok Bilinmeyen Çok Kolay İkramlık Nilüfer Böreği Tarifi

Kahvaltıya Pratik Nilüfer Böreği Tarifi 3

İkramlık sofralara çok yakışan hafta sonu kahvaltı sofrasına yapabileceğiniz çok kolay bir hamur işi tarifi yapılışı sizlerle. Bu muhteşem görüntüsü ile ve çıtır çıtır lezzeti ile, denemeyenin pişman olacağı bu pratik kahvaltı böreğiniz sizlerle paylaşıyoruz. Çıtır çıtır kıvamı ve nar gibi kızarmış görüntüsü ile ağızları sulandıran bu harika hamur işini, hazır yufka kullanarak dakikalar içinde yapabilirsiniz. Sahur sofraları için bu değişik ve lezzetli hamur işini bu ramazanda bol bol yapabilirsiniz.

Sadece 2 yufkadan tabak dolusu kahvaltı böreği hazırlayabilirsiniz. Yufkalardan kesilen hamur parçalarını aynı boyda kesmek için bardak ağzı kullanabilirsiniz. Yufkaların hepsi hazırlandıktan sonra kızgın yağda yufkalar kızartılır. Deneyecek herkese şimdiden afiyet olsun. İkramlık sofralar için, özel günlerde yada gün toplantıları sofrasına bu harika böreği kolay yapın diye, youtube kanalından alıntı video sizlerle.

Çok Bilinmeyen İkramlık Nilüfer Böreği Tarifi Malzemeler

  • 2 tane yufka
  • 2 yumurta akı
  • 1 kap peynir

Kahvaltıya ikramlık Nilüfer Böreği Yapılışı

Kahvaltıya Pratik Nilüfer Böreği Tarifi 1

Su bardağı kullanarak yufkadan aynı boyda parçalar kesilir. Kesilen yufkaların içine iç malzemesi eklenerek hazırlanır. Ortasına bastırılan hamur pişmeye hazır olur.

Kahvaltıya Pratik Nilüfer Böreği Tarifi 2

Kaynak: Um Huzeyfe

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara