Pul Pul Milföy Sanılan Pratik Buzluk Böreği Tarifi

Milföy Sanılan Pratik Buzluk Böreği Tarifi 1

Herkesin buzluğunda bulunması gereken börek tarifini bu yöntrm ile deneyebilirsiniz. Hazır yufka kullanarak hazırlanan, çay saatlerine, kahvaltı sofralarına, iftar için yada sahur yemeği olarak bu hamur işi tarifini yapabilirsiniz. Sadece dört tane hazır yufka kullanarak tepsiler dolusu buzluk böreği yapabilirsiniz. Kaç kat olduğunu sayamayacağınız, gören herkesin milföy hamuru ile hazırlandığını sandığı bu tarifi, şimdi yapıp hazırlayıp buzluğa kaldırabilirsiniz. İsterseniz çayın olduğu her sofra için yada iftar için yada sahur sofrası için bu hazır böreği çıkarıp hemen pişirebilirsiniz. Hazırlanan yufkaları kare şeklinde katlıyoruz. Bu yufkanın içine iç malzemeyi yayıyoruz. Sonra yufkanın kenar kısımları içe doğru katlanıyor. Kolay kesiliş tekniği ile üçgen şeklinde kesilen börekleri, buzdolabı poşetine doldurup kaldırıyoruz. Tazeliğini hep koruyan tarifin püf noktalarını ve adım adım yapılışını, İlknur çokyaman youtube kanalının hazırladığı alıntı videoda izleyerek öğrenebilirsiniz.

Buzluk Böreği Tarifi Malzemeler

  • Sıvıyağ 1 küçük bardak
  • Süt 1,5 küçük bardak
  • Yufka 3 tane
  • Yumurta sarısı
  • Biraz susam
  • Biraz çörekotu
  • Beyaz peynir 1 kase
  • 1 bağ maydanoz

Milföy Sanılan Buzluk Böreği Yapılışı

Milföy Sanılan Pratik Buzluk Böreği Tarifi 2

Yufkalar üst üste tarife göre hazırlanıyor. Hazırlanan yufkalar kare şeklinde katlanır. İçine iç malzemeyi ekliyoruz.

Milföy Sanılan Pratik Buzluk Böreği Tarifi 3

Yufkanın kenar kısımlarını içe doğru katlıyoruz. Sonra özel kesilme tekniğini kullanarak hamuru küçük üçgenler halinde hazırlıyoruz.

Milföy Sanılan Pratik Buzluk Böreği Tarifi 4

Bu börekleri buzdolabı poşetine dolduruyoruz ve buzluğa kaldırıyoruz. İstediğiniz zaman çıkarıp hemen pişirebilirsiniz. Herkese şimdiden afiyet olsun.

Kaynak: İlknur çokyaman

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara